Як правильно чистити окуляри?
У житті сучасної людини такий аксесуар, як окуляри, влаштувався досить міцно: для одних це необхідність (покращення зору), для інших комфорт (захист від сонця), а для третіх – частина стилю.
В принципі, не важливо, який різновид окулярів ви використовуєте (а вони у вас обов'язково є). Важливо інше – знати, як правильно чистити окуляри та берегти їх, щоб вони чи змогли служити вам максимально довго.
На жаль, дехто вважає, що, наприклад, очистити окуляри від розлучень можна, подихавши на лінзи і протерши їх краєм сорочки. Але насправді це – непробачна недбалість, що стрімко скорочує термін та якість їхньої служби (навіть якщо сорочка з найніжнішої бавовни). Саме так на лінзах та нанесеному на них покритті з'являються пошкодження, які ви знаєте, як подряпини.
Рекомендації, ніж чистити лінзи окулярів
Важливий момент – перед тим, як визначитися, чим чистити скло окулярів, не забудьте попередньо підготувати поверхню лінз до очищення, якщо є серйозні забруднення у вигляді бруду та пилу, інакше подряпин не уникнути. У цьому випадку потрібно ретельно промивати виріб під струменем теплої води доти, доки всі видимі крупинки/пилинки не зникнуть з поверхонь, які бояться подряпин.
Після цього можна починати чистити лінзи окулярів (якщо сильних забруднень немає, можна обійтися без описаного підготовчого етапу), дотримуючись одного з таких способів
1. В ідеалі, щоби правильно чистити окуляри, потрібно використовувати спеціально призначені для цієї мети рідини та серветки, які можна придбати у магазинах оптики. Принцип очищення в цьому випадку дуже простий і зазвичай полягає в протиранні серветкою лінз, попередньо змочених у невеликій кількості рідини. Хоча, можуть бути і нюанси, про які ви дізнаєтеся з опису на пляшечці засобу або вкладиші, що додається до неї.
До речі, при цьому рекомендується протирати окуляри не круговими рухами, а поступальними – знизу вгору або збоку. Це дозволить скоротити ризик дряпання скла абразивними частинками, які можуть бути невидимі для вашого погляду.
2. Щоб очистити окуляри від жиру, що накопичується на лінзах під час експлуатації, замість спецрідин можна використовувати засіб для миття посуду. Підійде тільки рідкий або гелеподібний миючий засіб. Порошкоподібні – смерть для лінз.
По одній краплі миючого засобу на кожне скло буде цілком достатньо. Нанесений засіб потрібно спінити, рівномірно розподілити поверхнею і змити теплою водою. Потім рекомендується протирати окуляри все тією ж спеціальною серветкою або шматочком чистої бавовняної тканини.
Замість засобу миття посуду, щоб очистити окуляри від плям, також можна використовувати піну від мильної води.
3. Якщо під рукою немає спеціальної рідини, ні миючого засобу, ні серветки для протирання, крайнім варіантом, щоб очистити окуляри від розлучень є чисте і, головне, вологий бавовняний рушник (сухе може дряпати лінзи навіть якщо здається дуже м'яким).
4. У багатьох типах оправ є місця, де накопичується бруд, який важко видалити стандартними способами. У разі потрібно додатково чистити окуляри від бруду ватною паличкою, попередньо змоченою в одній із вищезгаданих рідин. Багато хто рекомендує спирт, але у випадку лінз з додатковими покриттями це може спричинити їх пошкодження.
Як не можна чистити лінзи окулярів
-
Щоб чистити скло окулярів не підходять краї одягу та паперові серветки.
-
Не можна промивати гарячою водою. Особливо загрожує це може бути за наявності пластикових лінз та різних поверхневих покриттів. З цієї причини не рекомендується сушити промиті окуляри гарячим потоком повітря з фена.
- Іноді, щоб очистити окуляри від лаку для волосся, косметичних засобів та інших забруднень використовують оцет, відбілювач, засоби на основі аміаку та ацетону, а також рідина для чищення шибок. Так ось – все це використовувати не рекомендується, так як у кращому випадку можна пошкодити покриття оправи, у гіршому – саму лінзу. Якщо окуляри мають різні властивості на кшталт антивідблиску, поляризації та захисту від подряпин, їх лінзи містять додаткові покриття, які можуть пошкоджуватися під впливом згаданих речовин.
Як очистити окуляри від подряпин
Деякі сучасні сервіси ремонту оптики пропонують послугу, яка дозволяє очистити окуляри від подряпин шляхом шліфування. При не дуже глибоких ушкодженнях це може бути достатньо ефективною альтернативою заміні окулярів.
А ось намагатися чистити скляні лінзи в окулярах самостійно не варто. У мережі можна знайти багато способів на кшталт використання зубної пасти або абразивних засобів для полірування скла, але в більшості випадків це принесе лише короткочасний ефект або призведе до ще більшого посилення ситуації з подряпинами. Не кажучи вже про те, щоб намагатися шліфувати в домашніх умовах пластикові та лінзи з напиленнями та додатковими шарами – це взагалі гнучка витівка.
Незважаючи на те, що тепер ви знаєте, як правильно чистити окуляри, продовжити термін їхньої служби можна ще й звернувши увагу на те, як ви їх зберігаєте, коли не використовуєте. Укладання очок у чохол запобігатиме появі плям та подряпин, які можуть виникнути при зберіганні на столі, тумбочці, біля дзеркала у ванній та ін.