Сонцезахисні окуляри — - це дуже популярний аксесуар, який є практично у кожного. Різноманітність форм, кольорів та розмірів цих виробів дозволяють індивідуально підібрати неймовірно стильну та модну деталь гардеробу. Крім того, хороші сонячні окуляри завжди мають захисне покриття на лінзах шкідливе ультрафіолетове випромінювання.
 
Після покупки цього аксесуара далеко не кожен замислюється, що сонцезахисні атрибути мають свій етикет носіння. Не важливо, наскільки дорогі та модні окуляри від сонця на вас одягнені. Ігнорування банальних правил етикету щодо їх носіння може призвести до негативного враження на ваше оточення.
 
Етикет носіння сонцезахисних окулярів зачіпає як моду, а й людські взаємини. Він наказує поведінку власника даного аксесуара у різних ситуаціях. Щоб ви більше не відчували на собі засуджувальні погляди і були в курсі основних нюансів, ми підготували 7 основних правил етикету.
 
этикет ношения солнечных очков картинка

Етикет носіння сонячних окулярів у закритому приміщенні

Одна з найпоширеніших помилок стосується саме цієї ситуації. Нерідко зустрічаються люди, які вважають за краще не знімати сонячні окуляри у приміщенні. Але чи нормально так чинити? Не важливо, в яку саме будівлю ви заходите. Запам'ятайте, що аксесуар від сонця завжди варто зняти.
 
У цій ситуації достатньо логічно подумати. Усередині будівлі вам точно не загрожує шкідливий ультрафіолет та яскраве сонячне проміння. Крім того, різка зміна освітлення негативно вплине на видимість. Ну і останнє – люди, які носять темні окуляри у приміщенні, напевно, викличуть підозру у оточуючих.
 
Єдиним винятком у цьому випадку є окуляри зі спеціальними лінзами, які використовуються під час роботи за комп'ютером.

Чи можна носити сонячні окуляри на голові?

Багато користувачів мають звичку зрушувати сонячні окуляри з обличчя на волосся. Ви повинні знати, що залишати цей атрибут на голові не лише не модно, а й не етично. Окуляри для сонця потрібно носити лише на обличчі, або тримати у футлярі.
 
Це правило має й інше пояснення. Носячи аксесуар від сонця в такий спосіб, ви просто його зіпсуєте. Лінзи брудняться об волосся, на якому нерідко залишаються косметологічні засоби. При надяганні на голову вертикально, дужки надмірно розширюватимуться. У результаті сонцезахисний аксесуар може стати непридатним.
 
солнцезащитные очки в помещении картинка

Чи потрібно знімати сонячні окуляри під час живого спілкування

Правила етикету суворо диктують, що під час розмови з людьми слід знімати сонцезахисні окуляри. Посудіть самі, чи буде вам приємно спілкуватися з людиною, яка приховує вираз очей за склом? Безперечно ні. Така поведінка демонструє зневагу та неповагу до свого співрозмовника.
 
Але ви запитаєте, як бути, якщо розмова проходить під палючим сонцем, наприклад, на відкритому пляжі? У такій ситуації правила трохи спрощуються. Ви можете зняти сонцезахисний аксесуар для привітання та короткої розмови, після чого надіти його назад.

Чи можна носити окуляри у темну пору доби

Окуляри для сонця – універсальний виріб, який можна використовувати цілий рік за будь-якої погоди. Але винятково вдень! Після заходу сонця людина, яка воліє все ж таки не знімати сонцезахисний виріб, виглядатиме безглуздо.
 
Етикет забороняє носити сонячні окуляри у темну пору доби. Дотримуючись цього простого правила, ви не тільки виявите вихованість, але й захистите себе від несподіваних перешкод. Комбінація окулярів із темними лінзами та погано освітленого простору нерідко призводить до небажаної травми.

Куди потрібно прибрати сонцезахисний аксесуар у кафе, барі та ресторані

Етикет дозволяє залишатися в сонцезахисних окулярах за умови, що ви сидите за столом не в приміщенні, а наприклад, на терасі або на вулиці. В інших випадках їх обов'язково варто зняти. Чи не зрушити на волосся, не покласти на стіл, а убрати у спеціальний футляр.
 
правила ношения солнцезащитных очков картинка

Чи можна фотографуватись у сонцезахисних окулярах

Тут усе залежить від конкретної ситуації. Етикет суворо забороняє одягати сонячні окуляри під час групового фотуо. Наприклад, на весіллі, вечірці, корпоративі та іншому заході, під час зйомки навіть з однією людиною, сонцезахисний аксесуар варто зняти. По-перше, ви виявите повагу до оточуючих. По-друге, ваше обличчя буде добре видно в кадрі.
 
Якщо тема стосується особистої чи сімейної фотографії, то всі обмеження нівелюються. Можна фотографуватись так, як вашій душі завгодно.

Чи потрібно знімати фірмовий лейбл зі скла лінзи?

Для когось це видасться дивним, але, за статистикою, досить велика кількість людей не поспішає знімати фірмовий лейбл з окулярів. Аргументи досить логічні – наклейка напівпрозора, невеликого розміру, знаходиться в кутку лінзи та не викликає дискомфорту. Але спираючись на правила етикету лейбл обов'язково варто зняти.
 
Фірмовий значок бренду і так присутній на оправі, лінзах та інших частинах сонцезахисного аксесуара. Відмінна якість виробу відразу помітна. Якщо ви волієте не знімати наклейку, яка вкотре нагадує про крутий бренд, це вважається поганим тоном.
 
Як можете помітити, нічого складного чи критичного у цих правилах немає. Дотримуючись цих простих законів етикету, ви залишите після себе винятково приємне враження.