Як доглядати окуляри, щоб вони прослужили вам довго
У процесі використання окулярів (як зору, і сонцезахисних) ми щодня стикаємося з необхідністю очищення їх лінз від забруднень у вигляді пилу, поту, відбитків пальців тощо.
При цьому важливо знати, чим протирати сонцезахисні окуляри можна, а чим забороняється категорично. Наприклад, улюблене багатьма протирання лінз краєчком футболки/сорочки – пряма дорога до утворення подряпин та стрімкого зменшення терміну їхньої служби, особливо якщо йдеться про наявність додаткових покриттів (наприклад, поляризаційних).

Те саме стосується і використання не призначені для очищення окулярів рідин. Наприклад дайте відповідь на запитання: чи можна протирати окуляри засобом для скла? Багато хто вважає, що можна. Але насправді це ще одна поширена помилка. Також у деяких виникає цілком закономірне питання, чи можна чистити окуляри спиртом.
Щоб у всьому цьому розібратися і вберегти вас від подібних необдуманих дій, у цій статті ми намагатимемося максимально докладно розповісти, як доглядати окуляри правильно.

Рекомендації, чим протирати сонцезахисні окуляри та чим їх промивати
Найправильніший варіант – дізнатися, чим протирати сонцезахисні окуляри у фахівця в магазині під час їхньої покупки. Він підкаже, з якого матеріалу виготовлені лінзи ваших окулярів (скло або пластик) і як їх потрібно доглядати.
-
Як правило, для окулярів із скляними лінзами використовуються спеціалізовані вологі серветки та спреї. Більшість з них містять спиртові розчини, які не тільки дозволяють легко справлятися з жирами/брудом, не залишаючи розлучень, але й мають антибактеріальний ефект.
-
У той самий час більшість пластикові лінзи краще використовувати лише серветки із мікрофібри, якщо ви не отримали інших рекомендацій щодо того, як доглядати окуляри, при покупці.
Але це, що стосується протирання, яке завжди здатне усунути всі забруднення.
-
Для промивання лінз всіх типів також бажано використовувати спеціальні рідини із салонів оптики, які, завдяки своїм властивостям, допоможуть впоратися навіть із серйозними забрудненнями, не завдаючи шкоди поверхні лінз. При цьому знову ж таки потрібно дотримуватися рекомендацій фахівців із салону оптики.
-
Чи можна мити окуляри з милом? Так, у крайньому випадку можна обійтися в мильною водою/засобом для миття посуду/гелем для душу.
Потрібно нанести лише по кілька крапель на кожну лінзу, спінити, протерти поступальними рухами по вертикалі/горизонталі (не круговими рухами!), а потім змити теплою водою. Чи можна мити окуляри під водою? Так, інакше нанесені засоби не видалити з поверхні лінз. Але при цьому потрібно стежити, щоб вода була теплою – не окріп і не холодна!
-
Щоб на лінзах не залишилося розлучень, бажано не чекати природного висихання, а відразу ж після промивання насухо протерти все тією ж спеціальною серветкою з мікрофібри.
-
Чи можна протирати окуляри спиртом? За великим рахунком, скляні лінзи цілком можна протерти спиртом або самостійно приготовленим водно-спиртовим розчином, якщо немає можливості придбати спеціалізовані засоби догляду. Це не рекомендується, але допускається.
-
Але якщо йдеться про те, чи можна протирати пластикові окуляри спиртом, це забороняється категорично! Ні спирт, ні оцет, ні аміак, ні будь-які лужні/кислотні розчини не можна використовувати для очищення полікарбонатних лінз, а також скляних з додатковими покриттями. Подібні дії ушкоджують структуру пластику/покриттів, знижують якість наявних у лінз властивостей і стрімко вкорочують термін їх служби.
- Для очищення зазорів між лінзами та оправою використовуйте спеціальні м'які щіточки або в крайньому випадку ватяні палички, змочені з розчином, що очищає.
Додаткові поради, як доглядати окуляри
-
Щоб запобігти забрудненню та появі подряпин, окуляри, які не використовуються потрібно зберігати у чохлі.
-
Чохол, що використовується для зберігання, потрібно утримувати в чистоті.
-
Не варто класти окуляри на стіл або будь-яку іншу поверхню лінзами вниз –, що призведе до появи подряпин.
-
Не використовуйте окуляри як обруч для волосся – це не тільки забруднює лінзи, а й може деформувати дужки.
- Якщо появи подряпин уникнути не вдалося, зверніться до фахівця з приводу можливості полірування лінз і в жодному разі не намагайтеся провести цю процедуру в домашніх умовах, використовуючи підручні засоби та поради з інтернету.
Сподіваємося, після прочитання вищевикладеного матеріалу ви навчитеся не тільки правильно протирати сонцезахисні окуляри, але очищати їх і доглядати їх так, щоб вони могли служити вам вірою і правдою дуже-дуже довго.