В епоху активного розвитку цифрових технологій ми все більше часу проводимо за електронними гаджетами. На жаль, тривале перебування за комп'ютером може негативно вплинути на здоров'я очей. Підвищене навантаження на внутрішні м'язи погіршує зір, викликає дискомфорт та низку інших наслідків.
 
Якщо перебувати за комп'ютером більше 4 годин щодня спостерігається почервоніння, печіння та сльозогінність очного яблука. Виникають інтенсивні головні болі, відчувається загальна слабкість. Такі симптоми спостерігаються у більшості населення, хто щодня сидить за стаціонарним або переносним комп'ютером.
 
Щоб уберегти очі від надмірної напруги і застерегти себе від неприємних наслідків слід озброїтись спеціальними окулярами для роботи за комп'ютером. Вони оснащуються унікальними лінзами, що виділяються рядом позитивних якостей. У статті ми розглянемо, що таке комп'ютерні окуляри. Розберемо чим вони корисні для очей і як можуть допомогти людині, якій доводиться довго сидіти за монітором.
 
преимущества компьютерных очков картинка

Як влаштовані комп'ютерні окуляри

Є ряд спеціальних аксесуарів, які рекомендуються офтальмологами при тривалій взаємодії із цифровим екраном. Комп'ютерні окуляри – одні з них. Вони мають низку істотних відмінностей від звичайних. На лінзах таких виробів існує спеціальне покриття, яке захищає очі від електромагнітного випромінювання. Воно поглинає промені фіолетового та синього спектру. Усуває відблиски і нівелює дратівливу дію мерехтіння на поверхні дисплея.
 
Кожен такий аксесуар має трохи жовтуватий відтінок лінз. Він видно при невеликому повороті виробу. Жовтий колір – природний фільтр синіх променів. У комп'ютерних окулярах він використовується для відсікання вагомої частини негативного випромінювання, яке походить від монітора.
 
Зовні такий аксесуар нічим не відрізняється від звичайних окулярів для зору. Вони різняться між собою різною формою, розміром лінз та оправою. Єдине, але вагоме відмінність полягає в унікальному покритті лінз. Воно може бути прозорим або трохи затемненим. Темніші лінзи рекомендуються при тривалому знаходженні за ПК з яскравим навколишнім освітленням.
 
нужны ли специальные очки для компьютера картинка

Чи потрібно носити комп'ютерні окуляри?

Необхідність придбання цього аксесуара може залежати від ряду факторів. А саме:
  • особливості зорової нервової системи;
  • недотримання правил роботи за комп'ютером;
  • інтенсивність кругового освітлення;
  • прояви конкретних наслідків «комп'ютерного зорового синдрому» та ін.
Якщо ви відчуваєте дискомфорт, сухість, печіння та інші симптоми в очах, слід звернутися до офтальмолога. Найчастіше причиною всього вищезгаданого цілком може бути тривале перебування за монітором ПК. Важливо розуміти, що комп'ютерні окуляри варто купувати лише за рекомендацією лікаря.

У чому користь окулярів для комп'ютера?

Варто розуміти, що одноразове використання такого аксесуара не позбавить вас усіх проблем. Негативні наслідки пройдуть лише за регулярного користування комп'ютерними окулярами. Вже за тиждень ви можете забути про такі проблеми:
  • запаморочення;
  • больові спазми у скронях;
  • сльозогінність або печіння очей;
  • побоювання яскравого світла;
  • підвищений тиск та хронічна втома.

чем помогают очки для компьютера картинка

Це лише деякі симптоми, які виникають при тривалому знаходженні комп'ютера. Переваги використання окулярів із спеціальними лінзами оцінюються суто індивідуально. Коли навантаження з очей поступово спадатиме, ви помітите поліпшення загального стану організму та підвищення працездатності.

Як вибрати відповідні комп'ютерні окуляри

Існує думка, що хороші комп'ютерні окуляри не можуть шкодити здоров'ю людини. Це правда, але лише за умови правильного підбору цього офтальмологічного виробу.
 
Також варто пам'ятати, що комп'ютерні окуляри не пропускають деякі промені світлового спектру. Через це вони не мають 100% світлопропускання. На здоров'я людини це ніяк не вплине, але деякі пацієнти можуть спостерігати незначні спотворення відтінків на екрані.
 
Ці спеціалізовані очки також продаються для людей із поганим зором. Вони можуть бути як із діоптріями, так і без. Перед покупкою такого аксесуара особливо рекомендується проконсультуватися у лікаря пацієнтам з короткозорістю, далекозорістю та іншими дефектами зору.