Виробники сонцезахисної та коригуючої зір оптики щорічно радують новими модними моделями. Вони випускають окуляри різних форм і варіантів оформлення – від простих і лаконічних до химерно-фантазійних, що сяють усіма фарбами веселки та оригінальним декором. Але водночас серед них обов'язково знайдуться окуляри без оправи.
Безоправні окуляри стають дедалі популярнішими і затребуваними. Але тим, хто звик постійно носити моделі з оправою, складно зорієнтуватися, що вибрати. І перш ніж визначитися, не зайвим буде дізнатися:
- що таке окуляри без оправи;
- як вони називаються;
- чим відрізняються від окулярів у оправі;
- як їх вибрати та з чим носити.
Особливості окулярів без оправи
Окуляри без оправи через їхню конструкційну особливість називаються безоправними, безободковими чи гвинтовими. Найкраще зрозуміти, що вони являють собою, допоможе порівняння:
-
З оправою. Лінзи вставляються у пластикову чи металеву рамку, а все інші деталі (дужки та носоупори) кріпляться вже до неї. Тому оправа бере він все навантаження від кріплень, і у ній робиться акцент оформлення. Вона забезпечує міцність, комфортність у носінні, і служить окрасою та доповненням іміджу.
-
Без оправи. І тут, як можна зрозуміти з назви, оправи просто немає. Тому завушники та носоупори кріпляться безпосередньо до лінзи за допомогою спеціальних гвинтиків або волосіні. У таких моделях прикрасою може бути незвичайна форма та колір лінзи, а також дизайн дужок і навіть носових упорів.
Оригінальна конструкція надає окулярам без оправи таких особливостей:
- Матеріал лінз. Для їх виготовлення використовуються тільки високоміцні та еластичні матеріали, які витримують складну обробку, не тріскаються при свердлінні отворів для кріплення та надійно утримують на вазі всю конструкцію.
- Легкість та легкість. Безободкові окуляри важать менше, ніж моделі з оправою. Адже навіть найтонший і виконаний з легкого матеріалу обідок все одно надає виробу додаткової ваги. Їх можна комфортно носити тривалий час, не відчуваючи тиску на перенісся. А вигляд лінз, що ніби ширяють у повітрі, створює візуальне відчуття легкості і невагомості.
- Периферичний огляд. Відсутність оправи, що обмежує огляд, дозволяє чудово бачити у будь-якому напрямку. Тому безободкові чи напівобідкові окуляри рекомендуються водіям і спортсменам – тим, кому просто необхідно безперешкодно спостерігати за навколишнім оточенням з усіх боків.
- Крихкість. Лінзи, позбавлені захисту оправи, хоч і виконані з міцних полімерів, дуже вразливі. Тому безободкові окуляри потрібно носити в надійних твердих футлярах і не класти склом вниз. Також у жодному разі не слід одягати чи знімати їх, тримаючись за одну дужку. Посилене навантаження та перекіс на один бік може призвести до розтріскування лінзи або поломки кріплення.
- Догляд. Протираючи лінзи, не забувайте захоплювати область біля кріплень. Інакше бруд, що скупчився там, виділятиметься неохайною темною плямою, а це не тільки виглядає негарно, а й заважає нормально дивитися.
Як вибрати та з чим носити беззаправні окуляри
Окуляри без оправ зі світлими лінзами і покриттям антивідблиску майже не змінюють риси обличчятому вони зовсім непомітні, і йдуть усім без винятку. Вони не вимагають особливо скрупульозного підходу до вибору форми – головне, щоб були гарної якості, зручно сиділи та подобалися вам.
Хто зазвичай носить прозорі окуляри без оправи:
- Люди з ослабленим зором, які не хочуть привертати увагу до своєї проблеми.
- Жінки та чоловіки, які не готові радикально змінювати імідж, але хочуть наголосити на своєму особливому стилі модним аксесуаром.

Якщо ж йдеться про безобідкові сонцезахисні окуляри з затемненими лінзами, то вибирати їх слід так само, як і з оправою – залежно від форми обличчя. Адже кольорові лінзи виділятимуться на обличчі, і від правильного вибору їхньої форми залежатиме, підкреслять вони ваші переваги чи ні.
Докладно про те, як правильно підібрати їх формою обличчя чоловікам і жінкам, ви можете прочитати в окремих статтях. А тут ми нагадаємо лише о найголовніших правил:
- Безоправні окуляри повинні сидіти міцно, але не здавлювати віскі та перенісся;
- Обриси лінз не повинні повторювати форму обличчя;
- Якщо у вас велике обличчя та масивні риси, для пом'якшення образу краще підібрати моделі з великими лінзами;
- Щоб маленьке обличчя не «загубилося», варто вибрати мініатюрні безободні моделі.

З чим найкраще носити беззаправні окуляри, залежатиме від обраної моделі та кольору лінз:
- Прозорі іміджеві окуляри жінкам та чоловікам краще носити зі строгими діловими костюмами.
- Жіночі сонцезахисні окуляри без оправи «Котяче око» або «Метелик» зі світлими лінзами чудово підходять до створення романтичного образу, а яскравіші доречно носити з літніми різнокольоровими сарафанами, блузками, що струмують, і джинсовими шортами.
- Дзеркальні безободкові окуляри ідеально впишуться у спортивний стиль та Кежуал.
Що ж краще: окуляри з оправою чи без? Однозначної відповіді це питання просто немає, в вибір з-поміж них завжди індивідуальний. Приміряйте кілька варіантів і подивіться, який вам йде більше. Або підберіть обидві моделі для різних випадків життя.