В даний час популярність очок настільки велика, що немає практично жодної людини, яка їх не має. Сонцезахисні для водіння, спортивні, коригувальні, для роботи за комп'ютером, дитячі. Матеріалів, з яких виготовляються, не так багато. Це це традиційно метал, пластмаса та натуральні (дерево, кістки, роги). Завдяки автоматизованій техніці окуляри відмінної якості виробляють як на великих заводах, так і в приватних офтальмологічних лабораторіях.
Виробництво лінз
Оправа та лінзи – основа будь-яких окулярів. Якщо раніше найкращим матеріал для лінз розглядалося виключно скло, то зараз виробники дедалі частіше роблять свій вибір на користь пластику. І це не дивно. Адже пластик гнучкий, легший і зручніший у процесі виготовлення, а лінзи мають підвищену стійкість до механічних пошкоджень.

Лінзи для окулярів роблять за допомогою спеціального обладнання. Те, що пізніше стане пластиковою лінзою, спочатку є великим пластиковим диском опуклої форми. Процес виготовлення складається з кількох етапів:
-
На опуклу частину заготівлі наноситься захисна плівка. Це робиться для того, щоб не пошкодити поверхню під час обробки увігнутої частини.
-
Визначається розмір лінзи, яку потрібно виготовити. І тому майстер сканує оправу з допомогою спеціалізованого апарату.
-
З цієї миті діють роботи. Фрезерний верстат витончує диск, зменшує його діаметр і надає правильного вигину. Диск став лінзою. Далі відбувається шліфування.
-
Щоб зробити лінзу стійкою до подряпин, її покривають лаком. Після неї поміщають у спеціальну камеру, а додані хімічні речовини перетворюються на газ і роблять покриття.
- П'ятий - завершальний. Залишилося тільки вставити лінзи в оправу. Спеціальний автомат вимірює оправу та вирізує лінзи необхідної форми.
Ось і весь процес перетворення звичайного шматка пластику на модні сонцезахисні окуляри.
Як роблять оправи
Оправи прикрашають окуляри. Пластмасові своїм кольором зроблять будь-який образ яскравим та помітним. А ось металеві або дерев'яні оправи – це вишуканість та витонченість.
Будь-який процес виготовлення оправ починається із дизайну. Художник визначається з ескізом та макет запускають у виробництво.

Сонцезахисні окуляри в металевій оправі виглядають стильно та сучасно. Однак мало хто замислюється як їх виробляють. Технологічний процес багаторівневий та складний.
Насамперед, в окрему машину великими лотками завантажують металевий дріт. Після цього у тримач вставляють лінзу, за її формою вигинатимуть оправу. Колесо крутиться – дріт гнеться і за 3-5 секунд готова частина майбутньої оправи. На цьому етапі додають шарнір і зовні оправа стає схожою на монокль. Далі поєднують дві частини: приварюють посередині місток.
Наступний крок – дужки. Їх також вичавлюють із металевого дроту. Після преса шліфують і приєднують до решти рами. Особлива увага приділяється гвинтикам, оскільки вони часто губляться.
Важливий етап тестування –. Для цього окремі екземпляри з партії перевіряють так: дужки відкривають/закривають до 100 000 разів. Створюють максимальне навантаження на оправу.
Для того, щоб оправа була міцніша, на неї наносять кілька додаткових шарів:
- металу, який захистить від корозії подряпин, в
- лаки для характерного блиску.
Для закріплення шарів оправу поміщають у піч на 14 хвилин. Після цього рами виходять блискучі та міцні. Фінальний штрих – гумові насадки на дужки.

Дерев'яні окуляри – повертаємось до джерел
Окуляри у дерев'яних оправах не просто предмет, який захищає очі. Це спосіб самовираження. Можливість заявити про свою індивідуальність. Невипадково перші очки робили саме дерев'яними.
Дерево - специфічний матеріал. Його особлива структура змушує здорово попрацювати під час виготовлення. Оправи виточуються не з цільного бруска, а зі склеєного шпону. У процесі майстру доводиться щоразу шліфувати одну із сторін відрізаного бруса. Тільки потім на фрезерувальній машині виточується оправа.

Обов'язковою умовою при роботі з деревом є певна вологовідштовхувальна обробка. Матеріал проварюється в парафіні або лляній олії. Це безпечно, а дерево більше не вбиратиме вологу.
Купуючи окуляри з дерева, ви отримуєте справжній ексклюзив – малюнок дерева повторити неможливо. При належному догляді ці окуляри довго радуватимуть вас.