Купуючи собі гарні окуляри, ви, природно, зацікавлені в тому, щоб вони прослужили якнайдовше. І тендітне скло, і міцний пластик у лінзах при недбалому поводженні, носінні в кишенях або сумочках, згодом покриються подряпинами та помутніють.
Щоб продовжити термін служби окулярів, і зберегти їх у належному вигляді на довгий час, слід подбати про своєчасну купівлю футляра.

Які бувають футляри та з чого їх роблять
Футляри для окулярів поділяються на 3 групи:
- Жорсткі. Каркасні вироби із твердих матеріалів, що забезпечують максимальний захист. Відмінний варіант для тих, кому доводиться часто їздити у відрядження та любителів активного способу життя.
- М'які. Їх ще називають чохлами. М'який матеріал не подряпає лінзи, але за механічного впливу належного захисту не забезпечить. У хороших м'яких футлярах повинні бути вшиті планки для фіксації окулярів.
- Комбіновані. Поєднують властивості попередніх моделей – мають жорсткий каркас та м'яку обшивку.
Дизайн футлярів для окулярів радує різноманітністю та можливістю підібрати виріб на будь-який смак. Відрізняються дитячі моделі, яскраві та нагадують іграшки, суворі чоловічі та елегантні жіночі. Але, незважаючи на відмінності в оформленні, матеріали виготовлення використовуються однакові:
- Метал. Популярний завдяки високій міцності матеріал. Але в таких варіантах дуже важливо, щоб усередині була м'яка якісна підкладка. Інакше лінзи дряпатимуться об стінки.
- Пластик. Найбільш ходовий матеріал, міцний, легкий та недорогий. Випускаються в різній кольоровій гамі та різних форм.
- Шкіра. Зі шкіри роблять як комбіновані футляри на жорсткому каркасі, так і м'які чохли на блискавці або у вигляді мішечка. Такий виріб може бути прикрашений оригінальною вишивкою, тисненням або бісером.
- Дерево. Досить рідкісні дизайнерські вироби. Виглядають дуже елегантно та стильно, але ціна на них висока, тому що це ручна робота, і виготовляються вони з цінних порід дерев зі спеціальним просоченням.

Як вибрати футляр та правильно зберігати в ньому окуляри
Щоб підібрати футляр для окулярів, який забезпечить їм повну безпеку, і яким ви користуватиметеся із задоволенням, враховуйте такі моменти:
- Розмір. Для кожної пари окулярів необхідно вибрати футляр, який підходить за розміром. Якщо класти окуляри в занадто маленький футляр, вони здавлюватимуться, а у великій – бовтатися, не отримуючи належної фіксації. В обох випадках це призведе до пошкодження лінз.
- Матеріал. Вибирайте виріб із міцного матеріалу та з гарною внутрішньою обробкою.
- Застібка. Слід вибрати модель, яка має надійну застібку. Найкраще – магнітна клямка, рамковий замочок або «блискавка».
- Дизайн. Як і будь-який інший аксесуар, він повинен вам просто подобатися, бути легким та компактним, підходити до загального стилю та виражати ваш характер.

Крім правильного підбору футляра, необхідно дотримуватись і правил зберігання в ньому окулярів.
- Ніколи не слід класти окуляри у футляр лінзами вниз.
- Не кладіть окуляри в м'якому футлярі в сумочку, де знаходяться предмети, здатні розчавити окуляри.
- Не можна зберігати у футлярі разом із окулярами нічого, крім м'якої серветки для протирання лінз.
Вибирайте якісний футляр для окулярів, зберігайте їх у ньому правильно, і обидва предмети прослужать вам довгі роки.