Які можуть бути використані покриття для окулярів лінз
Як ви знаєте, сонцезахисні окуляри складаються з оправи та скла. І якщо з оправами все досить просто: вони можуть бути металевими, пластиковими чи із натуральних матеріалів, то з лінзами справи трохи складніші. Крім матеріалу, з якого вони виготовлені, лінзи окулярів відрізняються ще й покриттям, нанесеним на поверхню, кожне з якого виконує особливе функціональне призначення.
Антивідблиск
До цього типу покриттів також застосовуються такі варіанти назв, як просвітлююче або антирефлексне. Воно здатне:
- Поліпшити зображення, зробити його яскравим та чітким;
- Усувати відблиски та ореоли;
- Скоротити сліпучий ефект від снігу, фар автомобілів, ліхтарів, мокрого асфальту;
- Підсилити гостроту зору та знизити очну напругу.
Антивідблиску покриття підходить:
- для тривалої роботи за комп'ютером. Дратівливі відблиски блокуються, немає сухості очей, а очні м'язи не втомлюються;
- для водіїв;
- для повсякденного носіння.

Покриття блокують ультрафіолет
Воно абсолютно безбарвне та невидиме. Гарантує надійний захист від ультрафіолетового випромінювання.
Просто затемнені лінзи сонцезахисні окуляри не гарантують захист очей від сонячних уф-променів. Без блокуючого ультрафіолет покриття, затемнені окуляри можуть завдати лише шкоди вашому зору.
Обов'язково зверніть увагу на позначку «UV400» на окулярах перед покупкою. Це вказує на наявність блокуючого покриття УФ, яке надійно захистить очі. Застосовують у сонцезахисних, іміджевих та оптичних моделях окулярів.
Зміцнювальне покриття
Зміцнюючий (абразивостійкий) шар наносять на лінзи з полімерних матеріалів. Головний недолік полімерних лінз – це слабка стійкість до невеликих пошкоджень та дрібних подряпин. Після нанесення зміцнюючого покриття лінзи будуть більш міцними та стійкими до появи подряпин, отже, термін їхньої служби збільшується. Наносять зміцнюючий шар по обидва боки очкових лінз.
Гідрофобне (олеофобне) покриття
Воно створює водо-жиро- і брудовідштовхувальну дію. Коли ми дивимося на поверхню лінзи, вона представляється нам рівною. Але якщо розглянути її під мікроскопом, то можна побачити багато мікронерівностей. Після нанесення гідрофобного покриття, невидимі силіконові плівки усувають усі «шорсткості», внаслідок чого краплі рідини, потрапляючи на поверхню, будуть легко скочуватися з неї, не залишаючи слідів.
Приємним бонусом буде «антитуманний ефект»: при вході в приміщення з вулиці окуляри більше не запітнітимуть.

Антистатичне покриття
Воно блокує виникнення статичної електрики, яка з'являється під час протирання окулярів. Завдяки нанесеному антистатичному шару дрібні частинки пилу з повітря більше не осідатимуть на поверхні лінз.
Фотохромне покриття
Під впливом ультрафіолетового випромінювання фотохромні лінзи здатні міняти свою затемненість. Чим більше сонячного світла потрапляє на них, тим вони темніші. Наприклад, коли ви в окулярах знаходитесь на вулиці при яскравому сонці, лінзи темніють, а в приміщенні вони виглядають звичайними іміджевими окулярами з прозорим склом.
Це унікальне властивість дозволяє:
- зберегти чіткі зображення;
- гарантує захист очей від ультрафіолетового випромінювання;
- надати необхідне світлопропускання залежно від умов навколишнього середовища.

Дзеркальне покриття
Виглядає дуже ефектно і, безперечно, приваблює погляди оточуючих. Дзеркальне скло цілком приховують очі, що додає певної загадковості та відстороненості. Це ідеальний варіант для гірськолижного курорту, яскравого пляжного сонця та відкритого водного простору.
Істотний мінус таких очок – це складнощі з доглядом. Навіть маленька подряпина повністю псує естетику і вони вже виглядають неохайно.

Розвиток технологій не стоїть дома
На закінчення хотілося б сказати о багатофункціональне покриття очкових лінз. Високі вимоги споживачів диктують новий підхід до лінз. На одну пару очок все частіше вже наносять кілька шарів: антивідблиск, захисний, гідрофобний. І в результаті виходять очки, які одночасно:
- зберігають чіткість та яскравість бачення;
- удароміцні та стійкі до пошкоджень та подряпин
- відштовхують рідину, жир та пил від лінз.