Рекомендації, чим краще протирати окуляри
Кожен власник такого життєво необхідного аксесуара як окуляри, що бажає максимально можна продовжити термін їхньої служби, повинен знати як мінімум дві речі: як їх зберігати і як їх правильно доглядати. І якщо щодо першого, майже кожен може сказати, що коли вони не використовуються, то повинні бути в чохлі (а не використовуватися як обруч для волосся!), то таку, здавалося б, просту річ – чим можна протирати окуляри, знають далеко не всі.
Швидше за все і ви теж не дуже впевнені у своїх знаннях щодо того, чим протирати лінзи окулярів правильно, а чим не варто, якщо читаєте цю статтю.
Чим протирати лінзи окулярів?
Вибираючи, чим протерти скло окулярів, завжди віддавайте перевагу спеціальній серветці з мікрофібри, яка йшла з ними в комплекті. Якщо її не було або вона вже непридатна для використання, заміну можна придбати в будь-якому магазині оптики або сонцезахисних аксесуарів.
Але це рекомендація на випадок, коли на лінзах є лише невеликі забруднення на кшталт відбитків пальців чи порошин. А от якщо на них накопичилася неабияка кількість жиру та бруду, просто серветка не допоможе. Протерти окуляри без розлучень нею не вийде, якщо не використовувати додаткові кошти.
Нюанси при виборі, ніж протерти окуляри
Вибір, ніж протирати окуляри, щоб не було розлучень, варто почати з визначення типу лінз, що використовуються:
-
Скляні варіанти очищаються за допомогою спеціальних рідин, спреїв та вологих серветок, які легко придбати у магазинах оптики. Протерти окуляри, щоб не було розлучень за допомогою цих засобів досить просто, якщо дотримуватися інструкцій на упаковках/пляшечках. Хоча без інструкцій все досить просто:
- серветками (з мікрофібри та спеціальними мокрими) потрібно просто здійснювати горизонтальні або вертикальні рухи одразу з двох сторін лінзи
-
спреї та рідинаі наносяться в невеликій кількості на всю поверхню лінзи, яка вимагає очищення, і потім застосовуються ті самі спец. серветки для протирання.
-
Сучасні пластикові лінзи найчастіше не можна впливати на спреї/рідини та їх очищення обмежується мікрофібровою серветкою. Якщо вона не справляється з наявними забрудненнями, перш ніж протирати пластикові лінзи окулярів, можна додатково промити їх під струменем теплої води (не гарячої!).
-
Щоб протирати окуляри з поляризаційними та фотохромними властивостями, слід ознайомитися з рекомендаціями у супровідній документації або дізнатися відповідну інформацію у консультанта в магазині під час покупки. Такі запобіжні заходи пов'язані з тим, що в різних моделях зі згаданими властивостями будова лінзи відрізняється. Якщо шари, що за них відповідають, знаходяться всередині лінзи, то вологі серветки та спреї цілком підійдуть. Але якщо вони є напилення, нанесене зверху лінзи, потрібно бути дуже обережним, щоб його не пошкодити – спец. кошти повинні підбиратися строго за офіційними рекомендаціями.
- Рідини та спреї, якими можна протирати окуляри, бувають як усунення загальних забруднення, і вузькоспрямованого дії. Наприклад, для усунення жирних плям.
Чим протирати лінзи окулярів не можна
Категорично не рекомендується протирати окуляри:
- Краями одягу, носовими хустками, випадковими ганчірочками, навіть якщо все це виготовлено з найніжнішої бавовни і на вигляд здається чистим.
- Звичайними паперовими серветками.
- Що стосується численних порад із мережі на кшталт використання оцту, відбілювача, спирту (звичайного та нашатирного) та засобів для очищення скла, їх використання заборонено у разі наявності додаткових шарів і напилень – протирати пластикові окуляри ними теж рекомендується. Ще один нюанс – навіть якщо лінзи скляні, всі перераховані вище засоби можуть пошкодити оправу.
Якщо протирати лінзи окулярів тільки за допомогою рекомендованих засобів (з урахуванням особливостей виробу) і не піддаватися спокусі використовувати краєчок своєї футболки, можна запобігти не лише появі розлучень, а й подряпин, тим самим суттєво продовживши термін їхньої служби.