Різноманітність матеріалів
Постійно зростаючий попит на окуляри диктує високі вимоги щодо якості використовуваних матеріалів. Враховується вага, довговічність, гнучкість, багатство кольорової гами. Для виготовлення оправ сьогодні знаходять застосування як традиційні пластик та метал, і менш звичні роги буйвола, шкіра, дерево. І щоб не розгубитися, з якого матеріалу підібрати окуляри, спробуємо ближче познайомитися з основними.
Як виготовляють пластикові оправи
Переваги фрезерованих оправ:
- стабільність до різних температур: витримають мороз, не розплавляться на сонці;
- можливість багаторазової заміни лінз;
- ідеальна глянсова поверхня без дефектів;
- алергічна реакція при тривалому носінні відсутня т.к. технологія фарбування передбачає глибоке розташування барвників;
- колірний тон, насиченість.
Ливарні оправи. На жаль, позбавлені механічної міцності, недовговічні. Лінзи замінити повторно неможливо. Перевага таких оправ у їхній невисокій вартості та різноманітному модельному ряді.

Пластмаса для оправ, види
-
целюлози ацетату зарекомендував себе як легкий, дуже міцний, недорогий у створенні матеріал. Варіанти форми та кольору не обмежені. Негативні моменти: слабка стійкість до побутової хімії, схильність до появи тріщин, не відрізняється стійкістю до перепадів температур.
-
Високу фортецю кевлар має завдяки зміцнюючим волокнам араміду (полімер, вживають при виготовленні захисних шоломів, броніжелетів). Найчастіше зустрічається у спортивних та дитячих моделях.
-
Optyl інноваційний легкий полімер. Як правило, застосовують у спортивних сонцезахисних окулярах.
- Матеріал, що недавно з'явився вуглеволокно (карбон) надзвичайно легкий, стійкий до розтягування. Модні очкові оправи з карбону все частіше вибирають для лижного спорту, автотранспорту.

Невагомі та довговічні
Мідь – пластичний метал золотисто-рожевого кольору. За доданими елементами розрізняють:
- сплав із цинком (латунь) – схильний до корозії і зараз практично не залучають в оптиці;
- із олов'яної бронзи роблять дужки (завушники) та перенісся недорогих окулярів. Сплав схильний до корозії;
- мідно-нікелевий сплав – нікель у кількості понад 50%. Має максимальну міцність від механічних пошкоджень, гнучкість. Мінус: небезпека алергічної реакції на нікель при неякісному захисному покритті або зносі.

Нержавіюча сталь. За що цінують термін служби, еластичність, легкість. Через відсутність у своєму складі нікелю не алергічний. Сталева оправа для окулярів гігієнічна: маючи високу стійкість, на поверхні не утворюються подряпини та тріщини для проникнення бактерій.
Алюміній - корозійностійкий, надлегкий. Негативні якості: невисока стійкість, мінімум пружності. Незважаючи на слабкі сторони, алюміній сьогодні вважають перспективним матеріалом для оптики.
Титан - лідер серед оправ. Титанові вироби використовують для найпрестижніших моделей сонцезахисних окулярів «люкс». Зміст титану в межах 70-80% дає можливість виробляти окуляри за більш демократичними цінами і робити їх доступними.

Дерев'яні окуляри створять унікальний образ
Природа створила матеріал, який ні в чому не поступається елегантним металам, ні яскравому пластику. Мода на дерев'яні оправи виникла нещодавно, але встигла міцно утвердитися. Дерев'яні сонцезахисні окуляри - це естетично, екологічно, довговічно.

Дерев'яну оправу для окулярів роблять із ебенового та рожевого дерева. Для створення підходить деревина тільки з короткими волокнами, яку попередньо необхідно просушити та відполірувати, щоб уникнути появи тріщин. Додатково оправу покривають лаком. Вибираючи дерев'яні сонцезахисні окуляри, ви отримуєте виріб індивідуальної ручної роботи, який не схильний до деформації та впливу вологи.