Вся правда про сонячні окуляри

Сонцезахисні окуляри мають величезну популярність вже кілька десятків років. Про них багато говорять і пишуть, але відомості іноді бувають дуже суперечливими. Це цілком зрозуміло — будь-яка річ згодом обростає найнеймовірнішими міфами, у яких правду дуже складно відрізнити від брехні.
 
Але знати правду про сонцезахисні окуляри необхідно, адже це не просто аксесуар, а оптичний прилад, який значно впливає на ваш зір. Повіривши міфам, які не відповідають дійсності, ви ставите під загрозу здоров'я очей. Щоб ви могли уникнути ризику, ми розглянемо 9 найпоширеніших міфів про цей аксесуар, і допоможемо вам відрізнити правду від вигадки.
 
правда о солнцезащитных очках фото

Поширені міфи про окуляри від сонця

  1. Сонцезахисні окуляри потрібні лише для того, щоб захищати очі від променів яскравого сонця.
    Цей міф містить у собі лише третину правди. Так, від яскравого сонця сонцезахисні окуляри теж захищають, але їхнє основне призначення – захист від ультрафіолетових променів, який забезпечує UV фільтр. До того ж, захисні властивості мають далеко не всі лінзи, а тільки якісні, на яких дійсно є покриття, яке блокує ультрафіолет.
     
  2. Чим темніші тоновані окуляри, тим вони кращі.
    Ні, у цьому твердженні немає й частки правди. Інтенсивно затемнені лінзи без покриття UV400 дурять ваші очі, створюючи видимість захищеності. Зіниці розширюються, щоб пристосуватися до затемнення, і в них потрапляє ще більша кількість шкідливого ультрафіолету, ніж якби ви були зовсім без сонцезахисних окулярів.

    Навіть прозорі чи мінімально затемнені лінзи з покриттям, що блокує ультрафіолетове випромінювання, здатні забезпечити вам якісніший захист, ніж дуже темні без фільтра.

    мифы про очки и защиту от ультрафиолета
     
  3. Чим дорожчі окуляри, тим краще вони захищають.
    Ні, ціна сонцезахисної оптики не є гарантією якісного захисту, це міф. Дорогі брендові моделі можуть бути не призначені для тривалого носіння і бути тільки декоративними аксесуарами. І навіть недорогі сонцезахисні окуляри можуть мати покриття, що блокують UV-промені. Тому перед покупкою обов'язково перевіряйте, чи є на лінзах необхідні напилення.
     
  4. Носити сонцезахисні окуляри всім потрібно лише влітку.
    Ні, це повністю міф, причому дуже шкідливий тим, хто йому вірить. Правда полягає в тому, що ультрафіолет впливає на очі однаково будь-якої пори року, за будь-якої погоди, і тому сонцезахисні окуляри потрібні завжди. Причому взимку лінзи з поляризацією будуть вам навіть кориснішими, ніж улітку, тому що в цю пору року дуже багато відбитих відблисків від снігу та льоду.

    вся правда о солнечных очках зимой фото
     
  5. Через лінзи сонцезахисних окулярів дивитися на сонце безпечно.
    У жодному разі не слід цього робити, навіть якщо ваші сонцезахисні окуляри мають найвищий ступінь захисту. Вони не призначені для таких цілей, дивитися на сонце можна лише через спеціалізовані пристрої. Прийнявши цей міф за правду, ви ризикуєте отримати опіки сітківки, пошкодити кришталик та рогівку, і взагалі засліпнути.

    можно ли смотреть на солнце через очки фото
     
  6. Скляні лінзи кращі за пластикові.
    Зараз сонцезахисні лінзи роблять із високоміцного та легкого полікарбонату, що має відмінні оптичні властивості. Його головний плюс у тому, що на відміну від скла при пошкодженні полікарбонат не дає небезпечних уламків, які можуть травмувати око. Тож це теж міфи, які не мають жодного відношення до правди.
     
  7. Дітям сонцезахисні окуляри не потрібні.
    Якщо дитина довго знаходиться на відкритому повітрі, особливо на морі або в горах, сонцезахисні окуляри потрібні обов'язково. Зростаючий організм ще не повністю сформувався, дитячі очі ще не виробили здатності самостійно справлятися з палючими променями сонця, і потребують додаткового захисту.

    мифы о детских солнцезащитных очках фото
     
  8. Колір лінз не має значення.
    Це частково міф. Колір лінз може не мати значення, якщо ви купуєте аксесуари тільки для доповнення образу, і збираєтеся надягати їх іноді і ненадовго. Для тривалого носіння протягом усього дня до вибору кольору лінз необхідно поставитися ретельніше. Найбільш комфортними для сонячної погоди і такими, що не спотворюють перенесення кольорів будуть сірі, коричневі і зелені лінзи, а всі інші можна використовувати тільки з декоративними цілями для короткочасного носіння.
     
  9. Сонцезахисні окуляри псують зір.
    Цей міф може стати правдою тільки в тому випадку, якщо ви носитимете аксесуари низької якості, з лінзами, що не мають захисних фільтрів. А хороші сонцезахисні окуляри, навпаки, допомагають зберегти зір, оберігаючи ваші очі від шкідливих впливів ззовні – яскравого світла, ультрафіолету, водних бризок, пилу та сміття, несумих вітром.
 
Так що не варто одразу вірити всьому, що говорять про сонцезахисні окуляри – завжди намагайтеся знайти додаткову інформацію з джерел, що заслуговують на довіру, щоб точно переконатися, де правда і де міфи.