Діти та сонцезахисні окуляри

 
Багато батьків напередодні літнього сезону відпусток та поїздок на море запитують: «Чи потрібні дітям сонцезахисні окуляри?». З одного боку, всі ми чудово розуміємо, що очі дитини, так само як і наші, потребують не тільки комфорту, а й захисту від тих, хто надає шкідливий вплив на зір сонячних променів. З іншого – загальний низький рівень освіченості в цій сфері породжує забобони на кшталт того, що сонцезахисні аксесуари дітям носити шкідливо, що нібито це згубно позначається на зорі організму, що розвивається.
 
Хочете знати, як справи насправді і чи потрібні дитині окуляри з поляризацією захист від ультрафіолету та іншими сонцезахисними властивостями? Тоді читайте далі – ми розберемо цю тему докладно.

 

Думка офтальмологів та інші факти щодо того, чи потрібні дітям сонцезахисні окуляри

 
Лікарі, які спеціалізуються на проблемах із зором, стверджують, що більшість їх проявляється саме через те, що ми, будучи ще дітьми, не носили окуляри для захисту від сонця. І дійсно, у поколінь, що народилися до 2000-х, наявність сонцезахисного аксесуара була дуже великою рідкістю – деякі батьки не могли собі дозволити цю «розкіш», інші ж були піддані поширеним забобонам, про які ми згадували на початку.
 
Офтальмологи стверджують, що сонцезахисні окуляри дітям потрібні обов'язково – вони їм навіть потрібніші, ніж дорослим.
 
Солнечные очки необходимы детям фото
 
Згідно з проведеними дослідженнями, лише 20 хвилин під впливом сонячних променів без спеціалізованих засобів захисту дорівнює цілій годині перегляду середньостатистичного телевізора (без суперсучасних технологій зменшення кількості випромінювання). І якщо дивитися довго телевізор дітям багато хто забороняє, то про шкідливий сонячний вплив замислюються лише одиниці. Така сама ситуація, швидше за все, була і у вашому дитинстві.
 
Досі сумніваєтеся, чи потрібні дітям сонцезахисні окуляри? Ось вам ще кілька фактів для роздумів:
 
  1. У ранньому віці кришталик ока, який повинен фільтрувати промені світла, що надходять ще здатний повноцінно виконувати своє призначення. Тому у дітей молодше 10-річного віку до 75% випромінювання, що надходить в очі, потрапляє прямо на сітківку, фактично «випалюючи» її.
     
  2. У будь-якому віці надходження у вічі великих порцій випромінювання призводить до поступового руйнування сітківки та помутніння кришталика.
     
  3. УФ-випромінювання знищує світлочутливі клітини (палички/колбочки), які не вміють відновлюватись.
     
  4. Окуляри, які захищають від сонячних променів, не тільки знижують ризик розвитку хвороб очей, але й перешкоджають їх подразненню/пошкодженню внаслідок попадання в них пилу/бруду. Також їх наявність перешкоджає розвитку алергії та знижує навантаження на м'язи очей.
 
Тому сонцезахисні окуляри потрібні дітям і дорослим. Головне при цьому – щоб вони були виготовлені з якісних матеріалів, які забезпечуватимуть надійний захист, а не створюватимуть видимість його.
 
Чи потрібні дитині окуляри із поляризацією? Це вже інше питання, відповідь на яке залежить від того, в яких умовах дитина носитиме. Якщо діти бувають з вами на риболовлі, часто відвідують пляжі та катаються на лижах поляризаційні властивості, звичайно ж, будуть незайвими.
 
Солнцезащитные очки для детей с поляризацией фото
 

З якого віку можна носити сонцезахисні окуляри?

 
Навіть ті батьки, які розуміють, що потрібно використати сонцезахисні окуляри для дітей, з якого віку носити їх не знають. 
 
Фахівці стверджують, що привчати своє чадо до подібних аксесуарів потрібно якомога раніше – приблизно з віку 1 рік. Спочатку буде важко переконати дитину, що окуляри – не іграшка, і він може їх зламати (тому потрібні будуть) безпечні варіанти полікарбонату, замість скла та акрилу). Але до 3–4 років він уже буде сприймати їх як потребу
 
Когда ребенку можно начинать носить очки от солнца фото
 
У той же час необхідно щепити в дитині розуміння, що сонцезахисні окуляри повинні гасати у комплексі із головним убором, який відкидатиме тінь на очі, допомагаючи окулярам, і в той же час запобігатиме іншій проблемі, яку може принести тривале перебування на сонці – тепловий удар.